Tovább a tartalomhoz

Keresés

Ivókutat ért a diákok kreativitása

Tavasszal jelképesen az iskolások is csatlakozhattak a pécsi biogáz erőmű építéséhez társaságunk Víz Világnapi makett pályázatán. A gyerekek kreatív munkájának elismeréseként a napokban két intézmény is ivókúttal gyarapodik.

Társaságunk még márciusban, a víz világnapja alkalmából hirdetett makett pályázatot a pécsi szennyvíztelepen létesülő biogáz üzem témájában. A Janus Pannonius Gimnázium három pályamunkáját is díjazták, június 5-én avatták fel a két 10. osztályos diák, Kőnig Zsófia és Takács Petra Rebeka   közös alkotásával nyert ivókutat az iskola folyosóján.

Június 10-én a Mecsekaljai Általános Iskola Székhelyintézményébe (régi nevén Bánki Donát Utcai Általános Iskolába) is ivókút került: Bognár László főigazgató ünnepélyes keretek közt vette át a díszes kék Zsolnay ivókutat Sándor Zsolt vezérigazgatótól és a pályázatokat értékelő zsűri elnökétől, dr. Csaba Derstől, Pécs város főépítészétől.

– A makettek mintájául szolgáló pécsi biogáz erőmű is pályázati forrásból valósult meg, ezért látványosan szemlélteti, hogy érdemes erőt, energiát nem sajnálva felkészülni, pályázatot készíteni, megmérettetni. Az erőfeszítések előbb utóbb kézzelfogható eredményt hoznak, mint ez az ivókút, ami a gyerekeknek köszönhetően működik mostantól az iskolában – hangsúlyozta mindkét átadáson Sándor Zsolt, a Tettye Forrásház Zrt. vezérigazgatója.

Az „Építsd meg Pécs város zöld erőművét!" pályázat díjazottjai:

A pályaműveket értékelő zsűri elnöke, dr. Csaba Ders, Pécs város főépítésze szerint a benyújtott alkotások egyértelműen bizonyították az iskolákban gondozott tehetségek kreativitását és rátermettségét. Jól tükrözték, milyen alkotó energiákat mozgósítottak a gyerekek a feladat megvalósítása érdekében, szinte mindegyik pályamű bemutatott valamilyen egyedi megoldást, eredeti ötletet.

A pályázatra érkezett munkák közül egyéni kategóriában a Janus Pannonius Gimnázium két tanulójának alkotását, a 16 éves Herczog Attila mérnöki teljesítménnyel felérő, pontos művét, illetve a 15 éves Cseh Kartal létesítményt művészi módon átértelmező alkotását díjazta a zsűri. Csoportos kategóriában a Bánki Donát Utcai Általános Iskola felsőtagozatos csapatának újrahasznosított anyagokból készített, látványos makettje nyerte az iskolai ivókutat. A győztes alkotás mellett a zsűri egyedi mintavilága, formabontó megoldásai miatt különdíjban részesítette a Janus Pannonius Gimnázium 10. osztályos tanulói, Kőnig Zsófia és Takács Petra Rebeka közös alkotását is, így összesen két intézmény gazdagodik júniusban ivókúttal.

Köszönjük a beküldött alkotásokat, a diákok és az őket biztató pedagógusok, szülők munkáját. Látva a kreatív munkákat, a jövőben is hasonló lehetőségeket kívánunk biztosítani a diákok kibontakozására.

2014.06.06.