Március 22-e a Víz Világnapja
A víz minden élet alapja, egészségünk feltétele.
Ami azonban nekünk természetes, sokaknak ritka kincs. A tiszta víz hiánya naponta ezrek halálához vezet, és szegénységgel, betegséggel sújtja a bolygó lakóinak egyharmadát. Több mint egymilliárd szomjazó ember él a Földön, ennek ellenére az ivóvízhez való viszonyunkat gyakran a pazarlás jellemzi. Megszoktuk, hogy amikor megnyitjuk a csapot, abból tiszta, egészséges víz folyik. Nem becsüljük meg eléggé a vezetékes vízellátást, és sokszor nem figyelünk rá, hogy a kerti medence feltöltésekor, autó- vagy fogmosáskor mennyi vizet nyel el a lefolyó. Pedig a víz minden cseppje kincs.
Ahogy minden csepp tiszta víz számít, úgy minden ember magatartása, viszonya a vízhez meghatározó a fenntartható vízgazdálkodás szempontjából. Ahhoz, hogy megmaradhassanak a patakok, folyók és tavak, mindannyiunknak tennünk kell a felszín feletti és alatti vizek megóvása, a körülöttünk lévő világ kímélése érdekében.
Az ENSZ ezért nyilvánította 1994-ben a dublini környezetvédelmi konferencia felhívására március 22-ét a víz világnapjává. Ezen a napon minden évben egy kicsit jobban odafigyelünk a vízre, a 21. század olajára, a kék aranyra. A világnap és a kapcsolódó programok célja, hogy tudatosítsa a vízzel kapcsolatos problémákat, és emlékeztesse az embereket:
A víz fontos. Felelősek vagyunk érte.
A „Mesterségem címere: VÍZ” rajpályázat díjazottjai 2016. április 25.
Egykori vizes emlékek közt, a Föld napján díjazták a TETTYE FORRÁSHÁZ Zrt. idei víz világnapi rajzpályázatának legjobb pályamunkáit és alkotóit. Összesen 27 pécsi diák vehetett át elismerést munkájáért, akik közül a legjobbak iskolájuknak is nagy örömet szereztek: két pécsi intézmény ivókutat, egy harmadik iskola pedig interaktív táblát nyert társaságunk pályázatán. A gyerekek egy közös festés keretében a Vízkincstár támfalát is megújították, vízhez kapcsolódó képekkel színesítették.
1 db publikáció a témához kapcsolódóan